Yücel AYDEMİR Diyorki

Yaşamın Gizemi Su ve Tuz (Yücel Aydemir)
Vücudun su ihtiyacı uzun zaman giderilmediğinde, insanda ciddi sağlık sorunları yaratır. Bunların bazıları;

• Baş ağrıları, migren,
• Eklem ve bel ağrıları,
• Stres, depresyon ve nedensiz yaşam korkuları,
• Sürekli yorgunluk, bitkinlik, sabah yataktan kalkamama,
• Gece uykusuzluk,
• Ağız kokmaları, vücut kokmaları, göz kurumaları ve yanmalar,
• Alerji, astım, nefes darlığı, ya da nefes kesilmeleri,
• Aşırı kilolar,
• Kanser.

Bugün özellikle endüstri ülkelerinde ve ne yazık ki bizim ülkemizde de bu hastalıklar, ürkütücü bir hızla artmaktadır. Bu hastalıklara yakalananların yaş ortalamaları gittikçe küçülmekte, gencecik bedenleri ve çocukları sarmaktadır. Örneğin; Almanya’da, çocuklarda görülen kan ve beyin kanserinin üç yüz katına çıktığı söylenmektedir.

Alternatif TIP bilimi, geç de olsa bunların sebebini ortaya çıkarmıştır.
Bunun en basit örneği “YÜKSEK TANSİYON” dur. Yüksek tansiyon, insan vücudundaki sürekli su kıtlığının bir sonucudur. Ve eğer yüksek tansiyonu olan bu insanlar, bu kitabın önerdiği biçimde günde 2-3 Litre su ve yaklaşık 2-5 gr. Rafine edilmemiş kristal tuz alırlarsa, yüksek tansiyon en geç üç hafta içerisinde bir daha geriye dönüşü olmaksızın kaybolur gider. Tabi ki su içmeye devam edildiği sürece.

İşte, insan sağlığının en yaşamsal sorunlarının böyle en basit ve en doğal çözümü varken, geleneksel TIP en tehlikeli ilaçlarla insan ömrünü çıkmaz bir sokağa sokmaktadır.
Burada sağlık sistemlerinin çözümsüzlüklerinin en basit, en kolay ve en anlaşılır alternatif çözümü su ve doğal tuz olduğunu söylerken de yalnız değiliz. Biz suyun ve tuzun insan yaşamı ve sağlığı için önemini doktor olarak değil, hasta olarak fark ettik. Sonra eşimize dostumuza ulaştırdık bu bilgileri. Buradan aldığımız inanılmaz sonuçlar bizi yüreklendirdiği için bu kitabı sizlere ulaştırdık. Şimdi ise özellikle kitabımızı okuyan ve tuzlu su kürü yapan insanlardan bize dönen olumlu yanıtlar bizleri şaşkına çevirmektedir. Tansiyonunu üç günde aşağı çeken, yürüyemez halde iken tekrar ayaklanan, astımına, migrenine, şekerine, romatizma ağrılarına çok kısa sürede çözüm olan insanların sayısı gittikçe çoğalmaktadır. Hatta bunların çoğu içine düştükleri şaşkınlıkları gizleyemeyerek bizim geleceğimizden endişe etmektedirler.